Právě jsem chtěl ventilovat ventilovat své zklamání: proč píšeš tak všeobecně? Je to sice krásné a dobré, co nám vysvětluješ, ale co to má společného s námi a s našimi dnešními problémy? Zrovna jsme si s Monikou vjeli do vlasů, byla to směšná hádka. Ať napíše sama, o co jde.

     Ještě jednou „ahoj“! Tady je nejnovější slabomyslnost, kterou Martin vykládá: Žena má být podřízena muži! Za prvé se poslední dobou tak jako tak zlobím na jeho arogantní způsoby, jakoby on – přirozeně „jako muž“ – spolkl všechnu chytrost a převahu a za druhé teď přichází s takovými děsně konzervativními výroky a lehce ironickou poznámkou, že něco takového stojí už v bibli. Nemohu se už vyrovnat s tím, že církev dost často jedná s dívkami a ženami jako s druhořadými a teď to má i tvrdit bible, aby nějaké pohodlné mužské společnosti zajistila nadvládu – podle hesla: Biblí se dá dokázat všechno!

     Jenom – jestli to je pravda, bylo by to pro mě zlé zklamání. Až dosud jsem přes všechny pochyby považovala bibli za určité vodítko. Nemohu prostě věřit tomu, co Martin říká. Prosím, vyjádřete se k tomu jasně, bez nějakého když a ale!

Monika